Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi Neden Önemli?

Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi Neden Önemli?

Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi Neden Önemli?

19 Şubat 2020 - 12:18

Açılımı Master of Business Administration olan MBA, işletme yüksek lisans programının genel adıdır. Öncelikle yurtdışı mba programları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler web siteleri üzerinden destek talep edebilir. Yurtdışında yüksek lisans eğitimlerinin önemli olduğu günümüzde, öğrencilerin daha güzel bir geleceğe hazırlanmasını destekleyen Academix, sunduğu yurtdışı eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle gündeme gelmeyi sürdürüyor.

Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi Neden Önemli?

Dünya’daki en prestijli üniversitelerde işletme yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler MBA eğitimleriyle ilgili pek çok soruya yanıt aramaktadır. Öncelikle iş dünyasına daha hızlı ve profesyonel bir şekilde atılmak için yurtdışında yüksek lisans eğitimi almanın önemli olduğu unutulmamalıdır. Günümüzdeki bazı okullar lisans derecesine sahip olmayan öğrencileri de kabul edebilir. Fakat bu durumda bazı genel şart ve kuralların olduğu unutulmamalıdır. MBA programları aslında profesyonel ve kaliteli okullar tarafından sunulmakta ve danışmanlık firmalarının düzenlediği GMAT sınavına girişin ardından gerekli aksiyonlar alınmaktadır.

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak, yurtdışında lisans eğitimi ya da dil eğitimi almak ile eş değerdir. Bu yüzden MBA programları hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için yapmanız gereken tek şey, Academix’e başvurmaktır. Süreci başlangıcından sonuna kadar yöneten ve öğrencilerin bu aşamadaki tüm ihtiyaçlarını karşılayan Academix gerek Amerika’da yüksek lisans eğitimi gerekse İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti sunmaya devam eder.

MBA Programının İçeriği

MBA yani işletme yüksek lisans programında seçmeli dersler ve temel dersler bulunmaktadır. Temel dersler ise kendi arasında üç kategoride incelenir. İşlevsel, etik ve analitik modüllerin yanı sıra finansal yönetim, kurumsal sorumluluk ve strateji gibi alanlar da MBA programının içeriğinde yer alır. Seçmeli dersler ise öğrencilerin uzmanlık kazanmaları amacıyla sunulur. Uluslararası finans, girişimcilik ve proje yönetimi gibi modüller de yine MBA programı içeriğinde yer almaktadır.

Yurtdışı Yüksek Lisans Programlarına Kayıt Şartları

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak için bazı şartlara uyum sağlanmalıdır. Ayrıca kayıt aşamasında gözetilen şartlar şu şekildedir;

* Özgeçmiş

* Referans mektubu

* Kazanılmış başarılar

* İş tecrübesi

* Lisans eğitiminde alınan GPA yani not ortalaması

* Lisans eğitiminde alınan dersler ve içerikleri

* Başvuru yapılmak istenen okulun belirlediği yabancı dil seviyesi

* IELTS ve TOELF sınav sonuçlarının başarılı olması

* GRE ve GMAT sınav sonuçları

* Niyet mektubu

Öğrenciler yurtdışı MBA programları kapsamında en çok Amerika ve İngiltere’yi tercih etmektedir. Çünkü bu ülkelerdeki üniversiteler oldukça prestijlidir. Ayrıca ülkedeki refahın yeteri kadar gelişmiş olması, öğrencileri cezbeden durumlar arasındadır. Academix yurtdışı eğitim ve danışmanlık ofisi üzerinden alacağınız bilgiler ve yapacağınız başvurular sayesinde sizler de yurtdışında yüksek lisans yapabilir ve bu sayede yeni kültürlerle tanışabilirsiniz. Haliyle yabancı dil seviyenizi de ciddi anlamda geliştirirken Türkiye’ye döndükten sonra kısa sürede iş imkanlarını değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Bu haber 115400 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara Kulak Burun Boğaz Doktoru
Ankara Kulak Burun Boğaz Doktoru
Rinoplasti ile Septoplasti Arasındaki Farklar Nelerdir?
Rinoplasti ile Septoplasti Arasındaki Farklar Nelerdir?